📅 21 – 26 iulie 2025 | 🕖 Orele 07:00 – 15:00

SOMA împreună cu ADIS Bacău organizează o campanie de colectare a deșeurilor voluminoase și periculoase, adresată locuitorilor din municipiul Bacău. Este momentul perfect să vă debarasați responsabil de obiectele mari sau periculoase din gospodărie!

📍 Colectarea se face în funcție de zona în care locuiți:
• 21 iulie: Șerbănești
• 22 iulie: Gherăiești
• 23 iulie: Miorița, Nord
• 24 iulie: Centru, Gară, Tache
• 25 iulie: Cartier CFR
• 26 iulie: Izvoare, Milcov, Letea, Republicii, Bistrița Lac (zona de case)

🏠 Pentru case/vile: ridicarea se face direct din fața porții, între 21-26 iulie.
🏢 Pentru blocuri: locatarii sunt rugați să depună deșeurile lângă platformele publice de colectare, în apropierea blocului, lângă recipienții de precolectare.

♻️ Ce puteți arunca?
✅ Mobilier uzat, saltele, canapele, uși, biciclete, covoare etc.
⚠️ Ambalaje de chimicale, vopsele, spray-uri, baterii, uleiuri, detergenți etc.

📢 Nu ratați această ocazie de a contribui la un oraș mai curat și mai sănătos!

Pentru o experiență cât mai plăcută acest site folosește cookie-uri. Navigarea site-ului înseamnă că ești de acord cu detaliile pe care le poți consulta aici.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Privacy Settings

Pentru o experiență cât mai plăcută acest site folosește cookie-uri. Navigarea site-ului înseamnă că ești de acord cu detaliile pe care le poți consulta aici.


Google Analytics
  • _ga
  • _gid
  • _gat

Decline all Services
Save
Accept all Services